Переклад сторінки ще триває, тому частково Ви бачите англійський варіант.
Зміст
Вікно «Знайти»
Базові запити – «за ім'ям/назвою»
Розширені запити – «за атрибутом»
Дуже розширені запити – «за формулою»
Вікно результатів
Шаблони запиту

Запити (Queries)

Запит – це пошук файлів на основі їхніх атрибутів, який можна виконати у файловому менеджері Tracker або у терміналі. Запити зберігаються у /boot/home/queries/ і за замовчуванням зберігаються протягом семи днів, перш ніж будуть видалені. Зверніть увагу, що це не статичні списки результатів Вашого пошуку, а формули запитів, які запускають новий пошук щоразу, коли Ви їх відкриваєте.
Навіть краще, Вам не потрібно робити подвійний клік, щоб повторити запит. Ви можете деталізувати збережений запит, як і будь-яку іншу папку, зробивши на ньому правий клік миші та переміщуючись по підменю.

index Вікно «Знайти»

Ви можете запустити запит, вибравши пункт меню Знайти… або у меню панелі задач Deskbar або у будь-якому вікні файлового менеджера Tracker або з робочого столу (який фактично є повноекранним вікном Tracker). Клавішами швидкого доступу є комбінація ALT F. З'явиться вікно «Знайти»:

basic-query.png
  1. The Query menu allows to Open an existing query and Save the current search parameters as a query or Query template. It also gives quick access to Recent queries.

  2. Options lets you include the Trash in your search.

  3. Templates holds a list of all query templates on your system.

  4. Конкретизуйте Ваш пошук від Усі файли і папки до певних типів файлів.

  5. Виберіть критерій за яким буде виконуватися пошук:
    • за ім'ям/назвою – базовий пошук за назвою файлу або папки;
    • за атрибутом – розширений пошук, Ви задаєте умови пошуку для одного або кількох атрибутів;
    • за формулою – ще більш розширений пошук, Ви можете точно вказати умови складного запиту.
  6. Виберіть, на яких дисках шукати.

  7. Введіть текст пошукового запиту або умови пошуку.

index Базові запити – «за ім'ям/назвою»

Якщо Ви просто хочете знайти усі файли та папки на підключених дисках, які відповідають певному шаблону, просто залиште критерій пошуку за ім'ям/назвою, введіть текст пошукового запиту (умови пошуку) у текстове поле вводу та натисніть ENTER.

index Розширені запити – «за атрибутом»

Ви можете створювати складніші запити, шукаючи за атрибутами певних типів файлів. Щоб це працювало, ці атрибути мають бути проіндексовані.

query-window.png

Ви починаєте зі змінювання типу файлу з Усі файли і папки на, наприклад, text | E-mail та встановлення критерію пошуку за атрибутом.

У результаті, з'явиться список який розкривається ліворуч від текстового поля вводу та кнопки Вилучити і Додати під ними. У списку Ви зможете вибирати атрибут у якому буде здійснюватися пошук. За допомогою кнопок Вилучити і Додати Ви можете додавати до запиту додаткові атрибути або вилучати їх. Ці атрибути можуть бути логічно пов'язані між собою за допомогою операндів «і/або».

Для прикладу розглянемо запит на електронну пошту:

query-window-filled.png

Так виглядає вікно пошуку, коли Ви шукаєте усі електронні листи, надіслані Вам Clara Botters за останні два місяці, у темі яких були слова «sufflé» або «impossible».
Як Ви бачите, пошук за атрибутами на основі часу підтримує деякі корисні фрази: окрім «2 months», Ви можете використовувати «сьогодні», «вчора», «понеділок» або «минулого понеділка» (понеділок минулого тижня) або «останні 2 хвилини/години/дні/тижні».
Хороший спосіб скоротити кількість результатів пошуку.

index Дуже розширені запити – «за формулою»

Введення запиту «за формулою» вручну – це дуже складно і непрактично. Але все ж у нього є свої переваги.

Візьмемо наведений вище запит на пошук у листах Клари з критерієм за атрибутом, що стосуються «sufflé» і таке інше. Якщо усі атрибути та умови пошуку вже визначені, спробуйте переключитися в режим за формулою і Ви отримаєте такий текстовий рядок пошукового запиту:

formula-query.png

Ще раз, у вигляді тексту, відредагованого для зручності читання:

(((((MAIL:from=="*[cC][lL][aA][rR][aA] [oO][sS][wW][aA][lL][dD]*")
       &&(MAIL:when>=%2 months%))
       &&(MAIL:subject=="*[sS][uU][fF][fF][lL][éÉ]*"))
       ||(MAIL:subject=="*[iI][mM][pP][oO][sS][sS][iI][bB][lL][eE]*"))
       &&(BEOS:TYPE=="text/x-email"))

Яка користь від цього?

index Вікно результатів

Після виконання пошукового запиту вікно пошуку буде замінено вікном результатів. Ось приклад пошуку за запитом «server»:

result-window.png

Окрім сірого фону, вікна результатів виглядають так само, як і будь-яке інше вікно Tracker. Варто звернути увагу на деякі моменти:

Ви можете зробити зрозумілий макет розташування атрибутів у результатах пошуку для певного типу файлів. Відкрийте папку з файлами того типу, для якого Ви хочете створити шаблон і впорядкуйте атрибути так, як повинні бути представлені результати запиту. Зробіть копію макета за допомогою пункту меню Атрибути | Копіювати макет.

Відкрийте каталог /boot/home/config/settings/Tracker/DefaultQueryTemplates, створіть нову папку з назвою «group/filetype», замінивши слеш на підкреслення, наприклад, «audio_x-mp3». Перейдіть у нову папку і вставте до неї макет, копію якого Ви зробили раніше, за допомогою пункту меню Атрибути | Вставити макет.

index Шаблони запиту

If you double click a saved query, the file search is at once started and the result window opens immediately. However, you may not want to search with these exact search parameters, but use it as starting point to only slightly tweak the formula.
By using the Save query as template menu item (see (1) in screenshot at the top), you can create just such a template. Double clicking it won't open a result window, but the Find panel, giving you the opportunity to quickly change search strings or add/remove attributes.

Wherever you choose to save query templates, they'll be listed in the Find panel's Templates menu.