Переклад сторінки ще триває, тому частково Ви бачите англійський варіант.

appearance-icon_64.png   Appearance (Декорація)

Deskbar:Preferences (Налаштування)
Розташування:/boot/system/preferences/Appearance
Налаштування:~/config/settings/system/app_server/appearance
~/config/settings/system/app_server/fonts

Панель налаштувань Appearance дозволяє Вам змінювати деякі аспекти візуальних елементів Haiku.

index Шрифти

appearance-fonts.png

Haiku визначає три стандартні шрифти для різних цілей. Ви вибираєте шрифт для простого, жирного та моноширинного типів і їхній розмір. Ці шрифти будуть використовуватися в усій системі. Крім того, існує окрема настройка для шрифту, що використовується у меню.

index Встановлення нових шрифтів

Нові шрифти, які не входять до складу звичайного пакета .hpkg, можуть бути встановлені копіюванням у підпапки відповідно до типу шрифту (otfonts, psfonts або ttfonts)) спеціального каталогу non-packaged (дивіться розділ Структура файлової системи). Для шрифтів TrueType це буде:

/boot/system/non-packaged/data/fonts/ttfonts/   для шрифтів доступних кожному користувачеві.
/boot/home/config/non-packaged/data/fonts/ttfonts/   для шрифтів доступних Вам особисто.

index Кольори

appearance-colors.png

На вкладці Кольори, Ви можете змінювати кольори різних елементів інтерфейсу користувача. Колір добре сприймає перетягування з інших програм, дозволяючи Вам перетягувати кольори, наприклад, з WonderBrush, Icon-O-Matic або з панелі налаштувань Backgrounds.

If you activate the checkmark to Automatically pick secondary colors, the list of user interface colors gets reduced to:

Panel backgrounddefault: gray
Status bardefault: blue, used e.g. to outline the active widget like a button or list
Window tabdefault: the iconic yellow window tab

With this setting all the other colors are set automatically. For example, the text color becomes white if you choose a dark panel color.

You can also choose those three primary colors first and have the system set the secondary colors accordingly, then remove the checkmark and fine-tune individual colors.

index Вигляд і поведінка

appearance-decorators.png

Декоратори визначають зовнішній вигляд вікон та усіх елементів графічного інтерфейсу. Наразі Haiku постачається лише з одним стандартним декоратором. Якщо Ви знайдете і встановите інші декоратори, Ви зможете вибрати інший зі списку який розкривається.

Стандартний декоратор Haiku дозволяє Вам встановити стиль стрілок смуги прокрутки: або одинарні стрілки в кінці смуги для економії місця, або подвійні стрілки — традиційний спосіб для BeOS — що потенційно заощаджує переміщення миші під час прокрутки вгору‑вниз або ліворуч‑праворуч…

index Згладжування

appearance-antialiasing.png

На вкладці Згладжування можна настроїти різні параметри візуалізації на екрані.

indexХінтінг гліфів

Активована функція Хінтінг гліфів вирівнює всі літери таким чином, щоб їхні вертикальні та горизонтальні краї знаходилися точно між двома пікселями. Результат – ідеальна контрастність, особливо коли маєш справу з чорним на білому. Текст виглядає чіткішим. Існує опція Тільки моноширинні шрифти, яка особливо корисна на пристроях з низькою роздільною здатністю, таких як нетбуки. Дрібні шрифти можуть виглядати досить погано, коли увімкнено хінтінг, але з цією опцією Ви все одно матимете перевагу хінтінгу для текстових редакторів і терміналу.

Подивіться, яку різницю робить хінтінг на цих скриншотах зі збільшенням:

appearance-glyph-off.png
Хінтінг гліфів: Вимкнено
appearance-glyph-on.png
Хінтінг гліфів: Увімкнено

Варто зазначити, що усі вікна Magnify на цій сторінці, звісно, також візуалізуються з різними опціями хінтінгу. Таким чином, Ви можете отримати реальне уявлення про хінтінг, порівнюючи, наприклад, жирний заголовок жовтої вкладки або текст «35 x 15 @ 8 pixels/pixel».

index Тип згладжування

Ще однією технікою для покращення рендерингу є Згладжування, яке підтримує всю векторну графіку, а також текст. Він згладжує лінії, змінюючи колір певних пікселів. Існує два способи згладжування:

Спосіб Відтінки сірого змінює інтенсивність пікселів на кромках.
Спосіб Субпіксельне згладжування виконує ще кращу роботу, особливо на рідкокристалічних моніторах (з високою роздільною здатністю). Замість інтенсивності пікселя, він змінює його колір, що зсуває кромку на частку пікселя, оскільки РК-дисплеї продукують кожен піксель з червоного, зеленого і синього компонента.

Знову ж таки, два різних методи на скриншотах зі збільшенням:

appearance-glyph-off.png
Відтінки сірого, Хінтінг гліфів: Вимкнено
appearance-subpixel.png
Субпіксельне згладжування, Хінтінг гліфів: Вимкнено

Субпіксельне згладжування додає об'єктам легкого кольорового блиску. Це не всім до вподоби. Haiku дозволяє Вам одночасно використовувати обидва методи згладжування і вибрати оптимальне їх співвідношення переміщенням повзунка.

Ось, наприклад, Відтінки сірого + Хінтінг у порівнянні з Субпіксельне згладжування + Хінтінг

appearance-glyph-on.png
Відтінки сірого, Хінтінг гліфів: Увімкнено
appearance-glyph-on-subpixel.png
Субпіксельне згладжування, Хінтінг гліфів: Увімкнено


У нижній частині панелі розташовані дві кнопки:

Типові настройки повертає все до стандартних (типових) значень.
Відкат змін повертає настройки, які були встановлені до запуску Apperance.